Yanlar Kısa Üstler Uzun Saç Modeli

yanlar-kisa-ustler-uzun-sac-modeli

Yanlar kısa üstler uzun saç modelini erkekler sık tercih ediyor. Çeşitli dönemlerde farklı saç modelleri ön plana çıkar. Genellikle aktörler, sporcular ya da bir moda tasarımcısının fikirleriyle saç modelleri şekillenir.

yanlar-kisa-ustler-uzun-sac-modelleri

Geçtiğimiz birkaç yıllardan bugüne; en sık kullanılan erkek saç modellerinden biri yanlar kısa üstler uzun saç modeli. Ancak her erkeğin saç kesiminde aynı modele yönelmesi doğru değil.

Gerçekçi olmak gerekirse, çoğu erkeğe yakışmıyor. Yanlar kısa, üstler uzun saç modelinin kullanımında yüz tipini tanımak oldukça önemlidir. Yüz tipine göre saç modelleri yazımızı okumadıysanız okuyup devam etmeniz daha doğru olacaktır.

yanlar-kisa-ustler-uzun-sac-modeli-erkek

Yanlar Kısa Üstler Uzun Saç Modelini Kimler Tercih Etmeli?

Yanlar kısa üstler uzun saç modeli yüzü olduğundan daha uzun gösterir. Buradan şu çıkarımlar yapılabilir; uzun boylu ancak biraz sıska / çelimsiz bir vücutta yanlar kısa üstler uzun saç modeli iyi bir tercih olmayacaktır. Kısa ve orta boylu erkekler uzun görünmek için tercih edebilir.

Yuvarlak yüzlüler, yanlar kısa üstler uzun saç modelini tercih edebilir. Yuvarlak suratları daha dengeli ve uzun gösterebilmek için iyi bir seçim olacaktır.

Kare yüz yapısına sahip olanlar için de aynısı geçerli. Saçların yanlarını kısa kestirip üstleri de uzun bırakmak yüzü daha uzun gösterecektir. Yüz dengesini sağlamak adına harika bir çözümdür!

yanlar-kisa-ustler-uzun

Yanlar Kısa Üstler Uzun Saç Modeli Kimlere Yakışmaz?

Üçgen surat tipine sahip olanlar saçlarının yanlarını daha uzun kestirmeli. Bu saç modeli yeterince sivri olan çeneyi daha da sivri gösterecektir.

Dikdörtgen yüze sahip olanlar farklı modellere yönelmeli. Yine de bu model kullanılacaksa saçlarının yanları kademeli olarak kısaltılmalı. Faul bölgesinin şık şekillendirilmesiyle birlikte bu model kullanılabilir.


Yanlar Kısa Üstler Uzun Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Yapımı zor değil ancak iyi kesim şart. Saçların yanları kısa olduğu için pek bir işlem yapmaya gerek yok. Üst taraflarına şekil vermek için öncelikle saçlar yıkanmalıdır. Ardından makineyle kurutup ve fön çekilir. Son olarak şekillendirmek için Wax kullanılabilir.

Yanlar 3 üstler 5 saç modeli kullanılacaksa şekillendirici kullanımına gerek kalmayacaktır.

İstenen şekil elde edildiğinde saç spreyi ile sabitlenebilir. (İlerleyen zamanlarda saç şekillendiricileri detaylı anlatan içerikleri Saçist’ten bulabilirsiniz.)

Bu saç modelinin çeşitli varyasyonları olduğundan, farklı tarzlara yönelebilirsiniz. Saçlar biraz daha dağınık, bir kaç tutam halinde veya komple geriye yatırılarak şekillendirilebilir.

Yanlar Kısa Üstler Uzun Saç Modelleri

yanlar-kisa-ustler-uzun-sac-modeli-erkekler

yanlar-kisa-ustler-uzun-sac-modelleri-erkek

erkek-sac-modelleri-yanlar-kisa-ustler-uzun

yanlar-kisa-ustler-uzun-sac-modelleri-erkekler

erkek-sac-modeli-yanlar-kisa-ustler-uzun

yanlar-kisa-ustler-uzun-sac-modeli-erkek2

yanlar-kisa-ustler-uzun-sac-modeli-erkek3

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?