Seyrek Saçlı Erkekler için Saç Modelleri

seyrek-sac-erkek-sac-modeli

Erkeklerin saçları genetik ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak dökülür ve seyrekleşir. Dökülmeler ve seyrekleşme adeta erkeklerin %80’inin muzdarip olduğu problemlerdir.

Günümüzde saç dökülmesini engelleyemiyor ancak saç ekimi yapabiliyoruz. Maalesef çeşitli sebeplerin etkisiyle az sayıda erkek saç ekiminden yararlanabiliyor. Müjde! Erkekler kullanacakları doğru saç modeliyle seyrek olan bölümleri büyük oranda kapatabilirler.

seyrek-model-sac-erkek

Seyrek saçlı erkekler, saçlarının daha seyrek olduğu bölümleri kapatmaya çalışmalılar. Böylelikle orantılı bir görünüm yakalayabilirler. Seyrek bölümleri kapatmak için en ideal modellerden biri dağınık ve katlı kesimlerdir.

Dağınık ve katlı saçlar karışık duracağından seyrek yerleri kapatır. Bu temelde ilerlenerek saç modeli yapılacaksa, saçlar saç spreyi veya köpüğüyle kabartılmalı. Hacim vermek saçı daha gür gösterecektir.

seyrek-sac-modeli-erkek

seyrek-sac-modeli-erkek

Diğer bir can kurtarıcı modelse, her bölgenin aynı seviyede olduğu kesimler. Saçın her yerinin aynı oranda kesilmesi, seyrek olan bölgelerin göze batmamasını sağlayacaktır. Kısa saçları daha büyük göstermek adına kabartmak bir nebze işe yarayacaktır. Yaşı ilerlemeye başlamış erkekler sıkça aynı oranda kesilen saçları tercih ediyor. Böylece daha genç gösterdiklerini söylemek mümkün.

İpucu: Seyrek olan bölümdeki saçları boya bakımıyla kalınlaştırıp, saç geçici olarak daha gür gösterilebilir.

seyrek-sac-modelleri-erkek

seyrek-sac-modelleri-erkek

seyrek-sac-modelleri-erkekler

sac-modelleri-seyrek-sac-erkek

seyrek-model-saclar-erkek

erkek-sac-modeli-seyrek

seyrek-sac-modeli-erkekler

seyrek-sac-modeli-erkek

erkek-seyrek-sac-modeli

seyrek-sac-erkek-model

seyrek-sacli-model-erkek

9 Şubat 2017

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?