Erkek Kıvırcık Saç Modelleri

erkek-kıvırcık-saç-modelleri

Neden bazı kıvırcık saçlı erkekler kadınların favorisi haline gelirken, bazıları hiç ilgi çekmiyor? Belki de doğru erkek saç modelini seçmek gerekiyordur.

Kıvırcık Saçlı Erkeklerin Dezavantajları

Model sayısı az olduğu için özgün bir imaj yaratmakta sıkıntı yaşanabilir. Bu da yetmezmiş gibi gür olmaları sebebiyle bakım yapmak oldukça zor hale gelebilir.

Erkek kıvırcık saç modelleri bakıma muhtaçtır. Dezavantajları göz önünde bulundurulduğunda, gereken bakım yapılmazsa kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Yıpranmış ve bakımsız saçlar istenmediğine göre saçların bakımına özen göstermeli.

kıvırcık erkek saç modelleri

Erkek Kıvırcık Saç Kesimi

Kıvırcık saçlar uzarken şekilsiz görünmeye başlayabilir. Hatta zaman zaman bonus kafa diye tabir edilen görünüme ulaşırlar. Bu şekilde bakımsız görünecektir hatta kimileri sevimli bir tiftik keçisini andırabilir. Bundan dolayı saçların istenen güzel görünüme kavuşmasını sağlamak için iyi bir kesim şart olur.

dağınık kıvırcık saç modelleri

Kıvırcık saçlar kesimin ardından da sahiplerine zorluklar yaşatabilir. Zorluklardan biri uzamanın yukarıya doğru gerçekleşmesinden kaynaklanır. Kısa zamanda saç modelinin kaybolması ile karşılaşılabilir.

Kıvırcık saçların diğer zorluğu düz ve dalgalı saçların aksine kolayca şekil almamalarıdır. Bu yüzden sık sık saçların kestirilmesi ve doğru ürün kullanımlarıyla desteklenmesi gerekir.


Erkek Kıvırcık Saç Modelleri

Saçın üst tarafı gür biçimde salaş bırakılmış, yan ve arka kısımları 3 numara ya da tamamen kazıtılmış model de son zamanlarda en çok tercih edilen modellerden.

yanları kazıtılmış kıvırcık saç modelleri

Dağınık bırakılmış çene hizasında ya da küt boyda, katlı kesilmiş modeller kadınlar tarafından çekici bulunur. Çevredeki bayanlardan “yaa ne kadar doğaal çok güzellerr” tarzında yorumlar duyulabilir.

Erkek kıvırcık saç modelleri

Ön tarafta uzun bir tutam saç bırakılan, yan taraflara doğru saçların kısaldığı kesimlere mutlaka bakılmalı! Çoğu kıvırcık saçlı erkeği tiftik keçisi olmaktan kurtarıp; çekici, karizmatik bir erkeğe dönüştürdü.

ön tarafı uzun kıvırcık saç modelleri

erkek kıvırcık saç

Erkek Kıvırcık Saç Modelleri Bakım Önerileri

Bu saç tipi, dökülmeye elverişli olmasıyla bilinir dolayısıyla kişiyi bir hayli yorar. Neyse ki, artık saç dökülmelerine karşı da birçok çözüm yolu var. Saç dökülmesine karşı koruyucu şampuanlar, bakım yağları ve bakım kremlerinin desteğiyle dökülme problemi aşılabilir. Saçları daha hızlı uzatmak için uzamaya yardımcı ve kırılmayı önleyici bakım yağları oldukça yardımcı olacaktır.

Kıvırcık saçlar uzatılmak isteniyorsa birçok yardımcı ürün mevcut. Kıvırcık erkek saç modelleri için de kullanılabilecek özel bakım yağları ve uzamaya yardımcı kremler oldukça revaçta. Uygun seçimlerle uzama sürecini hızlandırmak mümkün.

Saçları şekillendirmek için kullanılan ürünler oldukça önemli. Jöle kullanmak pek de sağlıklı değil. Saç köpükleri, waxlar, kremler veya spreyler istenen görünüme kavuşmak için yeterli.


Eğer kıvırcık saçtan bıktıysanız, artık şekil almıyorsa ve sizi yoruyorsa farklı modellere ne dersiniz?

Konuyla alakalı rehber yazımız olan erkek saç modelleri yazısını okuyabilirsiniz!

Peki 3 numara saç modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz. Aşağıda 3 numara saç modellerinden oluşan bir mini katalog sunduk! 3 numara saç modelleri hakkında ilgili yazımızdan detaylı bilgileri edinebilirsiniz!

3-numara-erkek-sac-modeli

Anmasak Olmazdı!

bob ross ve kıvırcık saçları

17 Aralık 2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?