Erkekler İçin Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

Erkekler farklı yüz şekillerine sahiptirler. Saç modeli seçerken yüz tipine uygun modeller tercih edilmelidir. Aksi taktirde “David Beckham’ın saçını kestirdim ama bende öyle durmuyor.” “Bir arkadaşımın saçları bu şekilde harika görünüyor ancak kestirdiğim için pişmanım.” tarzında problemler yaşanır.

Erkekler, kendilerine yakışacak saç modelini bulmak için önce yüz tipini öğrenmeli. İşte erkekler için yüz tipine göre saç modelleri.

erkek-yuz-tipleri

Yuvarlak Yüzlüler için Saç Modelleri

Bu tür yüze sahip erkeklerde yüzün uzunluğu ve genişliği birbirine çok yakındır. Eğer saçlar yukarıya kaldırarak – dikilerek bir model verilirse yüz dengesi bir nebze sağlanabilir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip erkekler kesinlikle kahkülden kaçınmalı, bu yüzü olduğundan daha da kısa gösterir. Favoriler geniş değil ince olmalı hatta (varsa sakalla da uyumlu şekilde) inceden kalına doğru gitmelidir.

yuvarlak-yuzluler-icin-sac-modelleri

Kare Yüzlüler Hangi Saç Modelini Tercih Etmeli?

Kare yüz şekline sahip erkeklerde yüzün uzunluğu ve genişliği birbirine neredeyse eşittir ve bu yüze sahip insanların çene yapıları da köşelidir. Kare yüzlü erkekler yüzünü daha uzun gösterebilmek için yanları kısa, üst tarafı yukarı doğru şekil verilmiş saç modellerini tercih edebilir. Sakal bırakarak da buna katkıda bulunabilirler. Kahküllü saç modellerinden mutlaka kaçınmaları gerekir.

kare-yuzlulere-sac-modelleri

Dikdörtgen Yüz Şekline Uygun Saç Modeli

Dikdörtgen yüz tipinde yüzün uzunluğu ve genişliği birbirinden oldukça farklıdır. Yüz oldukça uzun bir görünüme sahiptir. Bunu dengeleyebilmek için dikdörtgen yüz şekli olanlar kahkül modelli saç kesimi yapabilirler, favorileri geniş bırakabilirler. Saçları dimdik havaya kaldırmaktan veya yan tarafları üst taraflara göre aşırı kısa tutmaktan kaçınılması önemli.

dikdortgen-yuz-erkek-sac

Üçgen Yüz Şekli Olanlara Uygun Saç Modeli

Üçgen yüz yapısına sahip erkeklerin çene bölgesi diğer surat tiplerine göre daha sivridir. Yukarı doğru ve yana doğru çıkıntı oluşturan saç modelleri şık durabilir. Eğer sivri çeneyi gizleyerek daha dengeli bir yüze ulaşılmak isteniyorsa sakal kurtarıcı çözümlerden.

ucgen-yuzlu-erkekler-icin-sac-modelleri

Oval Yüz Şekli Olanlara Uygun Saç Modeli

Oval Yüz şekline sahip erkekler oldukça şanslı! Yüzleri neredeyse her model saçı kaldıracaktır.

oval-yuzlu-erkeklere-sac-modelleri

Elmas Yüz Şekli Olan Erkekler Nasıl Saç Modelini Tercih Etmelidir?

Elmas yüz tipine sahip erkeklerin, çene ve alınları birbirine boyu bakımından çok yakındır ve elmacık kemikleri de geniş yapıdadır. Bu tür yüz yapısına sahip erkek sayısı çok fazla değil. Elmacık kemikleri geniş olduğu için elmacıkları daha dar gösterecek erkek saç modelleri tercih edilmeli.

erkek-elmas-yuz-sac-modelleri

Erkeklerin kahkül bırakılan modellerden her geçen gün uzaklaştığı bir gerçek. Ancak elmas yüz şekline sahip olanlar kahkül bırakılan modellere mutlaka göz atmalı. Alın geniş olduğu için kahkül kesimini ve uzun favorileri tercih etmek yüzün daha dengeli görünmesini sağlayabilir. Bununla beraber bazı elmas yüzlülere yanları kısa üstleri uzun saç modelleri de çok yakışır ancak iyi bir kesim ister. Çene istenilenden daha uzun görünüyorsa doğru sakal kesimiyle istenilen forma getirilebilir.

9 Aralık 2016
Yorumlar (1 Yorum)
  • Saç değişikliği yapmak ne zamandır aklımda vardı. Değişiklik yaparken yeni seçeceğim modelde buradan öğrendiklerim çok faydalı olacak!

    Yoruma Cevap Ver

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?