Erkek Uzun Saç Modelleri

uzun-sac-modeli-erkek

Uzun saç geçmişte kadınların hakimiyetindeydi. Yine de uzun saç modelleri erkekler tarafından dönem dönem tercih edilmiştir. Türkiye standartlarında konuşulursa, erkekler, geçmişte üniversite yıllarında saçlar uzatılır iş hayatına doğru geçişteyse keserdi. Erkek uzun saç modelleri bir kaç yıllık bu süreçte ilgi çeker,  sonrasında ilgi sonlanırdı.

Yeni yasalarla birlikte liselere saç özgürlüğü geldi ve saçlarını uzatan liseliler de oluşmaya başladı. Bu durumun uzun saç modellerine olan ilgiyi arttırdığı ortada.

Erkeklerin saçları en az kızlarınki kadar güzel. Sağlıklı uzun saçları olanlar, samimi kız arkadaşlardan “keşke saçlarım seninki gibi olsa!” yorumları duyabilir! Bir hevesle başlayan uzun saç yolculuğu vakit geçtikçe çok daha iyi noktalara gelebilir.

uzun-sac-modeli-erkek

Erkek Uzun Saç Modelleri

Erkek uzun saç modelleri göz önüne alındığında genellikle katsız, doğal ve düz modelleri tercih edildiğini görülür. Ancak saç modelleri bir kişide güzel dururken başka bir kişide kötü görünebilir. Bundan dolayı beğenilen modelden ziyade yüze ve fiziğe uyacak bir model tercih edilmeli. Bununla birlikte uzun kavramını irdelemek gerekiyor.

erkek-uzun-sac-modelleri

1 numaralı görselde omuzları dahi aşmış oldukça uzun bir saç var.

2 numaralı görselde normale göre uzun olsa da omuz hizasına gelmemiş bir saç var.

Saç boyuna göre kullanılabilecek modeller de değişiklik gösterecek.

uzun-sac-modelleri-erkek

Saç boyunun yanında saç tipi oldukça önemli.

Saçlar dalgalıysa hacim problemi pek yaşanmaz.

Saçlar düzse hacim problemleri yaşamak muhtemel. Yine de doğru bir kesim saçlara istenilen görüntüyü verebilir. Katlı kesimler problemi çözüme götürebilir.

Saçları kıvırcık olanların işleri oldukça zor. Nasıl bir tarz istenildiğine karar verip alanında uzman bir kuaföre gidilmeli.

erkek-sac-modeli-uzun

Erkek Uzun Saç Bakımı

Uzun saçların bakımı kısa saçlara göre daha zor ve vakit alıyor. Öncelikle uzun saçların iyi bir kesime sahip olması gerekiyor. Saçın kırıkları alınmalı, gerekiyorsa katlı kesimler seçilmelidir. Saçların temizliğine özen gösterilmeli, yağlı saçlar pek de çekici görünmeyecektir. Yıkarken sıcak sudan kaçınılmalı. Sıcak su saç derisine zarar verir. Ilık su saç sağlığı için daha iyi olacaktır.

Dipnot: Saçlar düzleştirilecek ise Brezilya fönü gibi zararlı uygulamalardan uzak durulmalı. Son zamanlarda piyasada yaygınlaşan krem formunda ürünlerden yararlanılabilir. Bu ürünler seçkin kuaför salonlarında saça uygulanabilir.

Erkek uzun saç modelleri kesinlikle ilgi ister, yeterince ilgilenirseniz harika sonuçlar alabilirsiniz!

erkek-sac-modeli-uzun1

erkek-sac-modelleri-uzun

erkek-sac-modelleri-uzun2

erkek-uzun-sac-modeli

erkek-uzun-sac-modelleri

uzun-sac-modeli-erkekler

sari-uzun-sac-erkek

erkek-uzun-sac

erkek-uzun-sac-topuz

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?