Erkek Dalgalı Saç Modelleri

dalgali-sac-erkek-sac-modeli

Dalgalı saç çoğu erkek tarafından çok istenilen bir saç şeklidir. Bu saç şekli kadınların gözlerine en hoş gözükenlerden biridir. Hatta dalgalı saçlı erkekler çoğu kızdan “keşke saçlarım seninki gibi dalgalı olsa 🙁 yorumu duyulabilir. Maksimum verimi alabilmek için dalgalı saçları doğru saç modeliyle birleştirmek gerekir.

Erkek Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı saç doğru kullanımda gerçekten çok avantajlı bir saç tipidir. Çoğu zaman düz saçlıların yaşadığı gibi hacimsizlik ya da kıvırcık saçlıların yaşadığı gibi şekilsizlik problemi yaşatmaz. Diğer bir avantajıysa saça şekil verildiğinde örneğin düzleştirildiğinde şeklini uzun süre korur. Saç kalın telli ise saçın dalgası daha sık ince telli ise daha seyrek olacaktır.

Dalgalı saçın çok avantajlı olduğunu söylemiştik fakat dezavantajları da var. Saç inişli çıkışlı bir yapıya sahip olduğundan çoğu zaman karışık görünür ve modelini belli edemez. Eğer daha derli toplu bir saç isteniyorsa keskin geçişli modeller tercih edilmeli.

Son zamanlarda çok popüler hale gelen yanlar kısa üstler uzun saç modeli dalgalı saçta çok hoş durur. Üst kısımda kalan saç modeli ön plana çıkarırken, yuvarlak hatlara sahip yüzü olanları da şıklığa taşır.

Dalgalı saçların vazgeçilmez modellerinden birisi de uzatılmış bukleler. Uzun dalgalı saçların çoğu kişi tarafından kıskanılacak bir güzelliği vardır. Bu güzelliği korumak için bakım aksatılmamalı, belirli aralıklarla kırıklar aldırılmalıdır. Fakat dalgalı saçlar düz saçlara nazaran daha yavaş ve zahmetli uzayacaktır. Ama sonuç beklemeye değecektir.

dalgali-sac-modeli-erkek

Erkek Dalgalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Dalgalı saçlar bakımı aksatılmaması gereken saç tiplerinden biridir. Aksi takdirde saçın dalgasında bozulmalar yaşanabilir. Bu da çirkin bir görüntüye sebep olacaktır. İşte dalgalı saçların bakımı için birkaç öneri;

Öncelikle saç şekillendirilirken çoğu zaman yıpranmaya maruz kalır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi ısı diğeri saç şekillendirme ürünleridir. Saça fazla ısı uygulamamaya özen gösterilmeli. Jöle saç dökülmesine neden olur. Jöle kullanılmamalı. Bunun yerine saç spreyleri, köpükler ve waxlar iş görecektir.

Saçlar uzatılırken piyasada bulunan saç kremleri ve özel bakım kürlerinden yardım alınabilir. Böylece uzama süreci daha hızlanacaktır.

Dalgalı Saç Modelleri Erkek

erkek-dalgali-sac-modeli

erkek-dalgali-sac-modelleri

dalgali-sac-modelleri-erkek

erkek-dalgali-sac-modeli2

dalgali-sac-modelleri-erkekler

26 Ocak 2017

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?